دانلود پاورپوینت آب|سی اُ

دانلود پاورپوینت آب

دانلود پاورپوینت آب

آب ,خواص آب,سختی آب,حلال بسیار قوی ,ویژگی های آب
هم اکنون فایل با موضوع دانلود پاورپوینت آب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
دانلود پاورپوینت آبمقدمه

آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا ، باران ، رودخانه و... دیده می‌شود. آب در چرخه خود ، مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می‌شود، اما از بین نمی‌رود. هر گونه حیات محتاج آب می‌باشد. انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، یعنی آبی که کیفیت آن مناسب سوخت و ساز بدن باشد.

با رشد جمعیت، منابع آب طبیعی در حال تمام شدن هستند و این مسئله ، سبب نگرانی بسیاری از دولت‌ها در سراسر دنیا شده است. گاهی بدلیل مشکلات کمبود آب ، این ماده را جیره بندی می‌کنند تا مصرف آن را تعدیل نمایند.

فرمول شیمیایی آب

آب نوعی ماده مرکب است که از دو عنصر اکسیژن و هیدروژن ساخته شده است. آب را جزو دسته مخلوط‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنند، چون خواص آب نه به خواص هیدروژن شبیه است و نه به خواص اکسیژن. از ترکیب دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب بوجود می‌آید. یک قطره آب دارای تعداد بی شماری مولکول آب می‌باشد.

معادله شیمیایی واکنش بین هیدروژن و اکسیژن و تشکیل آب از قرار زیر است:

هر مولکول آب دارای یک ناحیه مثبت و یک ناحیه منفی است که این دو ناحیه در دو طرف مولکول آب واقع شده‌اند. شیمیدان‌ها با کمک شواهد به این نتیجه رسیده‌اند که مولکول آب شکل خطی ندارد، یعنی به این صورت نیست که دو اتم هیدروژن بصورت خطی در دو طرف یک اتم اکسیژن قرار گرفته باشند (HــOــH) بلکه مولکول آب حالت خمیده ای دارد که اتم های هیدروژن در سر مثبت مولکول و اتم های اکسیژن در سر منفی مولکول آب تجمع پیدا نموده اند.

خواص آببه عنوان یك حلال بسیار قوی در بدن.یکی از خواص آب رقیق ساختن جریان خون برای تسهیل جریان خون در عروق.یکی از خواص آب ،تنظیم درجه حرارت و خنك سازی بدن توسط تعریق.یکی دیگر از خواص آب حفظ رطوبت غشای مخاطی واقع در دهان و ریه ها.روانكاری مفاصل، سیستم گوارشی و نسوج بدن،از دیگر خواص آب است.كاهش آماس مثانه با زدودن باكتریها از مثانه.از دیگر خوااص آب،كمك به هضم و گوارش غذا و جلوگیری از یبوست.حمل مواد مغذی و اكسیژن به سلولها ی بدن.دیگر خواص آبمرطوب كننده پوست، چشمها، دهان و مجاری تنفسی.به عنوان یك ضربه گیر در چشم،نخاع و كیسه آمنیوتی پیرامون جنین.حمل و پاكسازی مواد زائد حاصل از متابولیسم درون بدن مانند اوره و دی اكسید كربن.تنظیم الكترولیتهای درون بدن مانند سدیم و پتاسیم.افزایش عملكرد فیزیكی و ذهنی از دیگر خواص آب است.كاهش سردرد و سرگیجه.یکی دیگر از خواص آب که میتوان به آن اشاره کرد این است

که،نوشیدن آب كافی از ایجاد عارضه های پوستی

مانند اگزما، پسوریازیس، خشكی و چین و چروك پوست پیشگیری میكند.

چرا آب را کلر می زنند؟

کلر گازی است دارای بوی تند و زننده و به رنگ سبز متمایل به زرد. موارد استفاده کلر در صنعت زیاد بوده و عبارتند از: تولید پودرهای سفید کننده، در صنایع کاغذ سازی و نساجی، ماده ضد عفونی کننده جهت ضد عفونی کردن آب آشامیدنی، استخرها و مواد زائد، تهیه ترکیب‏های کلر دار آلی و معدنی و کلرید فلزی، تولید حلالها و حشره کش‏ها، پلیمرها و ماده خنک کننده.

کلر و مواد ضدعفونی کننده که عموما در استخرها برای حفظ بهداشت آب و جلوگیری از بیماری های مسری به کار می رود، پس از واکنش با مواد موجود یا بدن افراد شناگر، به گازهایی تبدیل می شود که برای مجاری تنفسی سمی است و در فضای استخرهای سرپوشیده به شدت تجمع می کند که تنفس این مواد، عاملی برای بروز بیماری های تنفسی خواهد بود.

سختی آب چیست؟

سختی آب كه معمولا قابلیت آب در فعل و انفعال با صابون را تداعی می‌كند، به مجموعه املاح «كلسیم» و «منیزیم» موجود در آب كه بر حسب میلی‌گرم در لیتر «كربنات كلسیم» بیان می‌شود، اطلاق می‌گردد.

سختی آب شاخص عناصر تشكل دهنده املاح محلول در آب نیست و فقط به برخی از آنیون‌ها و كاتیون‌های آب ارتباط دارد.

سختی آب در درجه اول به تركیبات كلسیم و منیزیم و به میزان كمتری به سایر یون‌های فلزی با ظرفیت بالا مانند سرب، استرنسیم، باریم و ... مربوط است.

سختی آب در سیستم متریك، بر حسب میلی‌گرم در لیتر كربنات كلسیم اندازه‌گیری می‌شود و در سایر سیستم‌های اندازه‌گیری واحدهای دیگری دارد.

سختی آب، عملا شاخص میزان فعل و انفعال آب با صابون است و برای شست‌وشو با آب‌های سخت‌تر به صابون زیادتری نیاز است.

آب‌های سخت در درجه حرارت بالا در جداره ظروف و در صنعت در دیگ‌های بخار، رسوبات كربنات كلسیم ایجاد می‌كنند.

تماس آب با تركیبات آهكی موجود در سطح زمین یا تشكیل‌دهنده‌های قشر خاك باعث ورود عوامل سختی در آب‌ها شده و معمولا آب‌های زیرزمینی از سختی زیادتری نسبت به آب‌های سطحی برخوردارند.فایل پاورپوینت 34 اسلاید

  • دانلود پاورپوینت بررسی بیماری ام اس (MS)

  • دانلود پاورپوینت بررسی بیماری ام اس (MS),ام اس Multiple sclerosis,پاورپوینت بررسی بیماری ام اس (MS),بیماری MS,پاورپوینت درمورد بیماری ام اس(ms),دانلود پروژه بیماری MS ,دانلود پروژه بیماری ام اس, دانلود پروژه بیماری ام اس, ام اس چیست؟ ,بیماری,,,

  • دانلود پاورپوینت فرهنگ ،آداب و رسوم ایل بختیاری

  • دانلود پاورپوینت فرهنگ ,آداب و رسوم ایل بختیاری,آداب و رسوم بختیاری ها,آداب و رسوم ایل بختیاری,دانلود تحقیق در مورد آداب و رسوم بختياري,دانلود پاورپوینت معرفی اقوام ایرانی ,دانلود فایل پاورپوینت آداب و رسوم نوروز,پاورپوینت آداب بختیاری

  • پاورپوینت طراحی سایت دانلود کتاب

  • طراحی سایت دانلود کتاب, پاورپوینت طراحی سایت دانلود کتاب, دانلود رایگان پاورپوینت طراحی سایت دانلود کتاب, دانلود پاورپوینت طراحی سایت دانلود کتاب, دانلود پاورپوینت در مورد طراحی سایت دانلود کتاب, تحقیق طراحی سایت دانلود کتاب, پاورپوینت آماده کامپیوتر,,,