پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن|سی اُ

پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن

پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن

پاورپوینت در مورد سلاح های هسته ای,پاورپوینت سلاح هسته ای و عواقب آن,پاورپوینت سلاح هسته ای و آثار مخرب آن,دانلود پاورپوینت سلاح های هسته ای,پاورپوینت آثار مخرب سلاح های هسته ای
هم اکنون فایل با موضوع پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آنپاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن

دانلود پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن


مشخصات فایل
تعداد صفحات28
حجم6047/243 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوينت سلاح های هسته ای و عواقبت و آثار مخرب آن جهت رشته فنی مهندسی قالب 28 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

بمب اتمی نام رایج وسایل انفجاری است که در آن‌ها از انرژی آزاد شده در فرایند شکافت هسته ای، یا گداخت هسته‌ای برای تخریب استفاده می‌شود. بمب‌های اتمی که برمبنای گداخت کار می‌کنند نسل نوین بمب اتمی هستند و قدرتی بسیار بیشتر از بمب‌های شکافتی دارند.


مبنای آزاد شدن انرژی در هر دو نوع بمب اتمی تبدیل ماده به انرژی (E=mc²)است اما در بمب‌های گداختی جرم بیشتری از ماده به انرژی تبدیل می‌شود. نخستین بمب اتمی که بمبی پلوتونیومی (از نوع شکافتی) بود در سال ۱۹۴۵م در جریان جنگ جهانی دوم در آمریکا ساخته و در شانزدهم ژوئیهٔ ۱۹۴۵م در صحرای آلاموگوردو در نیو مکزیکوی آمریکا آزمایش شد.

آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتمی (شکافتی-اورانیومی در هیروشیما و شکافتی-پلوتونیومی در ناگازاکی) استفاده نظامی کرده‌است. شوروی در سال ۱۹۴۹ دارای بمب اتمی شد.


اختراع این سلاح، ریشه طولانی در تاریخ علم فیزیک و شیمی دارد اما استفاده از دانش به دست آمده، برای ساخت بمب اتمی بیشتر به رابرت اوپنهایمر و ادوارد تیلر نسبت داده می‌شود.


فهرست مطالب
بمب اتمی
تاریخچهٔ سلاح‌های هسته‌ای
نکاتی دربارهٔ بمب اتمی
تعداد بمب‌های اتمی موجود در جهان
پدافند هسته‌ای
اثرات و مراحل انفجار هسته‌ای
استفاده از جنگ‌افزار هسته‌ای
چه عاملی باعث حادثه چرنوبیل شد؟
تأثیرات حادثه چرنوبیل بر سلامت افرادی كه در معرض پرتوهای رادیواكتیو قرار گرفته بودند چه بود؟


"

  • پاورپوینت تست غیر مخرب Real time x-ray technique

  • پروژه تست غیر مخرب Real time x,ray technique ,دانلود پروژه Real time x,ray technique,دانلود تحقیق با موضوع تست غیر مخرب Real time x,ray technique ,دانلود تحقیق با موضوع تست غیر مخرب Real time x,ray technique به صورت پاورپوینت ,تست غیر مخرب, R,,,